top of page

Yhdistyksemme kevätkokous Käppärän koululla ma 9.5. klo 18


Taustalla kuvituskuvana porilaista kevätmaisemaa ja kuvan päällä tietoja kevätkokouksesta.

Yhdistyksemme kevätkokous pidetään maanantaina 9.5.2022 klo 18.00 Käppärän koululla. Kahvitarjoilu! Esityslistalla ovat seuraavat, sääntömääräiset asiat:


1. Kokouksen avaus 2. Kokouksen järjestäytyminen 3. Laillisuus ja päätösvaltaisuus 3. Esityslistan hyväksyminen 4. Toimintakertomuksen 2021 hyväksyminen 5. Tilinpäätöksen 2021 vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen vastuuvelvollisille 6. Ilmoitusasiat 7. Muut esille tulevat asiat 8. Kokouksen lopetus


Sääntömääräisten asioiden jälkeen voidaan vielä vapaamuotoisesti jutella tulevaisuuden suunnitelmista, kirjastojen merkityksestä, pääkirjaston tilanteesta Porissa, hyvistä lukusuosituksista ja muista mieleen tulevista aiheista. Mukana on myös nauhuri, jolle voit kertoa oman kirjastomuistosi 31.5. saakka käynnissä olevaan Muistaks sää kirjastos? -kirjastomuistokeruuseen.


Kokouskutsu on lähetetty sähköpostitse jäsenkirjeen mukana jäsenille 14.4.


Lämpimästi tervetuloa mukaan!


Fb-tapahtumasivu

bottom of page