top of page

Yhdistyksemme uusi hallitus


Porin lähikirjastoyhdistyksen logo.

Porin lähikirjastoyhdistyksen syyskokouksessa 2020 valittiin yhdistykselle uusi hallitus, jonka toimikausi alkoi vuoden 2021 alusta. Uuden hallituksen kokoonpano on seuraavanlainen:


Reetta Vehkalahti, puheenjohtaja

Kerttu Heikkonen

Taisto Huhtasalo

Marika Kallioinen

Anne Lehtiranta

Noora Männistö

Marika Sandberg

Liisa Salo (varajäsen)

Jiri Mäntysalo (varajäsen)


Reetta Vehkalahden johtaman uuden hallituksen järjestäytymiskokous pidettiin etänä Zoomin välityksellä 15.1. Tuolloin valittiin hallituksen keskuudesta muut yhdistyksen toimihenkilöt. Varapuheenjohtajaksi valittiin Taisto Huhtasalo ja sihteeriksi Anne Lehtiranta. Taloudenhoitajana jatkaa Kerttu Heikkonen.


Hallituksen kokoonpano on päivitetty myös Tietoa meistä -sivulle.

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Syyskokouksemme päätti 26.11. yhdistyksen purkautumisesta. Hallitus päätti esittää purkautumista syyskokoukselle lopulta muun muassa niistä syistä, että yhdistysmuotoinen toiminta oli muodostunut rask

bottom of page